ФАНТКЛУБ
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.


Літературне об'єднання україномовних фантастів
 
ФорумОстанні зображенняПошукЗареєструватисьВхід

 

 Електронні книжки

Перейти донизу 
2 користувачів
АвторПовідомлення
Андрій Ворон

Андрій Ворон


Кількість повідомлень : 2
Дата реєстрації : 03.03.2013
Вік : 41
Звідки : Харків

Електронні книжки Empty
ПовідомленняТема: Re: Електронні книжки   Електронні книжки I_icon_minitimeНд Бер 10, 2013 4:51 pm

По першому пункту згоден з вами, і збираю прийняти в цьому активну участь.
По другому пункту позиція цілком зрозуміла. Гадаю так краще розміщувати (якщо розміщувати) твори на відповідних ресурсах чи журналах, а тут давати рецензії чи просити відрецензувати свій твір.
Що до публікації... на дворі ХХІ сторіччя, може варто подумати про платний електронний ресурс? З рештою головним інструментом читача на сьогодні стала електронна книга, і вороття вже не буде.
Повернутися до початку Перейти донизу
Святослав Чирук (Admin)
Admin
Святослав Чирук (Admin)


Кількість повідомлень : 59
Дата реєстрації : 19.02.2013
Вік : 38
Звідки : Дніпродзержинськ

Електронні книжки Empty
ПовідомленняТема: Електронні книжки   Електронні книжки I_icon_minitimeПн Бер 11, 2013 10:41 pm

Щодо електронних книг, платного ресурсу тощо категорично не згоден. Я особисто з електронної книги не прочитав жодного художнього твору, лише спеціальну літературу, яку важко знайти у паперовому варіанті. З поміж книгою та електронним файлом я завжди віддаю перевагу книзі. Он-лайн я не читаю взагалі (а щоб іще платити за це гроші - ніколи в житті). І я не один. Я би навіть сказав, що нас більшість. Рекомендую вам книгу-діалог між Умберто Еко та Жан Клодом Кар"єром "Не сподівайтесь позбутися книг". Сперечатися з цієї теми можна довго. Раджу перенести її у розділ "Точимо ляси".
Повернутися до початку Перейти донизу
https://fantclub.ukraine7.com
Святослав Чирук (Admin)
Admin
Святослав Чирук (Admin)


Кількість повідомлень : 59
Дата реєстрації : 19.02.2013
Вік : 38
Звідки : Дніпродзержинськ

Електронні книжки Empty
ПовідомленняТема: Re: Електронні книжки   Електронні книжки I_icon_minitimeПт Травень 03, 2013 12:50 am

Довго думав над вашими словами. Справа не в тому, що я проти електронних книжок, як ніяк сам читаю, хоча і не художні твори. Проте, я категорично не згодний із тим, що електронна книга відтісняє книгу паперову. Це не так. Паперова книга що довго (якщо не завжди) зберігатиме свої позиції. Вона інакше сприймається ніж електронна книга, більш наочно, її можна помацати (а це важливо). Електронна книга більш абстрактна, що є її суттєвим мінусом. Хоча є і плюси - легкість розповсюдження, менша витратність, до того ж не займає місця у книжковій шафі.

Ряд соціологічних досліджень показав, що в Україні книжки читає меншість людей (з них фантастику та фентезі лише 14%). Із них більшість обирає паперову книгу. До того ж, більшість тих, хто обирає електронну книгу, не хочуть платити за книжки. За 2012-13 рр. в Україні букрідерів було придбано менше ніж 200 тис. Це не так і мало, але не так і багато. Особливо, якщо вважати це репрезентативною вибіркою, то матимемо лише 14% із них, які читатимуть фантастику. А скільки з них читають україномовну фантастику? Скільки хочуть купувати електронні книжки? Скільки знайдуть наше видавництво? Відсоток набагато менший.

Я не проти електронних видавництв, але я не розділяю вашого оптимізму в цьому питанні. І впевненості. Звичайно, електронні видавництва можуть існувати, але в Україні ринок покищо вузький, тим паче україномовної фантастики.

Можна спробувати, але це не має бути основним полем нашої діяльності (хто зна, може я помиляюся?), оскільки існують проблеми не тільки із читачами, але і з авторами. Спробуйте знайти автора, який погодиться замість того, щоби бути опублікованим у паперовій книзі зробити це в електронному вигляді. Гадаю це нереально.

Більш-менш міні подобається ідея робити і продавати електронні копії вже виданих книжок. Але тут інша проблема - видавці. Мені видається цікавою ідея домовлятися з видавцями про публікацію у такому видавництві копій виданих у них книг наклад яких вже вичерпано, або після тривалого строку, приміром через 5 або 10 років після публікації.
Повернутися до початку Перейти донизу
https://fantclub.ukraine7.com
Спонсорований контент





Електронні книжки Empty
ПовідомленняТема: Re: Електронні книжки   Електронні книжки I_icon_minitime

Повернутися до початку Перейти донизу
 
Електронні книжки
Повернутися до початку 
Сторінка 1 з 1

Права доступу до цього форумуВи не можете відповідати на теми у цьому форумі
ФАНТКЛУБ :: ФАНТКЛУБ :: Що таке ФАНТКЛУБ і для чого він потрібен?-
Перейти до: